Automatics

Zajmujemy się doborem, projektowaniem i sprzedażą sprzętu elektronicznego, elektrotechnicznego, produktów automatyki oraz poszczególnych komponentów, na potrzeby wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa.  W proponowanych rozwiązaniach na pierwszym miejscu stawiamy Państwa zadowolenie równocześnie zapewniając optymalne i innowacyjne rozwiązania techniczne. Wykorzystujemy sterowniki swobodnie programowane dzięki czemu możemy dostosować automatykę do nawet wyjątkowych wymagań odbiorcy, zoptymalizować ją po kątem optymalnego zużycia energii oraz ograniczyć do minimum czynności obsługowe. W naszych projektach  składających się z kilku szaf sterowniczych, stosujemy komunikacje lub korzystam z innych sposobów wzajemnej zależności, aby zapewnić miedzy nimi optymalna współprace i nie doprowadzać do pracy urządzeń które w danej chwili są nie potrzebne.

Falowniki

Płynnie regulują prędkość obrotową silnika poprzez zmiany częstotliwości oraz napięcia. Mogą być wykorzystywane do regulacji jednej lub całej grupy wentylatorów.  Falowniki zasilane jedno fazowo z wyjście trójfazowym 230V, są tańszą alternatywa dla mniejszy silników o napięciu zasilania 230/400V, które po zmianie konfiguracji uzwojeń w trójkąt, mogę z tego typu falownikiem współpracować. Falowniki pozwalają na zaprogramowanie kilku prędkości i zależnie od potrzeb skokową zmianę lub płynna zmianę prędkości za pomocą nastawnika lub dostosowywana automatycznie przez sam falownik lub dodatkowy zewnętrzny regulator.

Siłowniki

Oferujemy pełny asortyment siłowników elektrycznych i zaworów z siłownikami. Siłowniki elektryczne z zakresem sterowania zamknij / otwórz, 3 pkt, analogowym, wykonanych dla różnych zakresów napięć AC 230V AC/DC24V. Wersje MF i MP mogą być parametryzowane a MP dodatkowo pracować w sieci. Specjalne siłowniki do przeciwpożarowych klap odcinających i wentylacji pożarowej zapewniają bezpieczeństwo.

Siłowniki występują w dwóch konfiguracjach – bez sprężyny powrotnej i ze sprężyną powrotną. Każda seria siłowników dopasowana jest do odpowiedniej powierzchni przepustnic.

Obudowy szaf i rozdzielnice

W ofercie znajdują się obudowy modułowe naścienne i wnękowe, skrzynki i rozdzielnice, złącza kablowe, pomiarowe i fundamenty.

Elementy automatyki

Oferujemy szeroki wybór wyłączników nadprądowych, wyłaczników różnicowoprądowych, rozłączników izolacyjnych, styczników modułowych, wyłączników silikonowych, elementów sterowania i sygnalizacji, rozdzielnic hermetycznych, szaf przemysłowych.

Regulatory obrotów

Regulują prędkość obrotową dzięki stopniowej (transformatory wieloodczepowe) lub bezstopniowej (falowniki, regulatory tyrystorowe) zmianie wartości lub częstotliwość napięcia. W instalacjach wykorzystujemy tylko produkty renomowanych dostawców.